Hjem » Programmet for Orkanger 2010

Programmet for Orkanger 2010

25.05.2010

Her er programmet for Orkanger 2010:

Fredag 18.06.


Se programfolderen


Kl. 19.00
Vårkonsert på Bårdshaug Herregård.
- Orklang
- Folloelever med egne innslag.

Lørdag 19. juni

Kl. 19.00
Hermetikken
- Foredrag av Christian Falch om filmen Kampen om Thamshavnbanen
- Underholdning v/Tor Kvarsnes og Olav Nersveen
- Dans til musikk av Jan Brevik
- Salg av mat og drikke

Mandag 21. juni

Kl. 16.00-19.00
Kunstutstilling på Strandheim

Tirsdag 22. juni

Kl. Kl. 16.00-19.00
Kunstutstilling på Strandheim

Onsdag 23. juni

Kl. 16.00-19.00
Kunstutstilling på Strandheim

Kl. 18.00
St.Hans-feiring på Terna

Kl. 20.00-24.00
Jubileumsutstilling på Nedre Rømme.

Kl. 20.00-24.00
Nedre Rømme
- Offisiell åpning av ”Nye Nedre Rømme” v/Ordfører Gunnar Lysholm.
- Dagens talent: Maja Aspås Teialeret og eventuell vokalgruppe
- Hoffs kvintett + Åsmund Flaten
- Jazzå
- Acoustica

Torsdag 24. juni

Kl. 11.00
NM Temporitt på sykkel
- Start ved Overaae AS, Grønøra

Kl. 15.00-19.00
Nedre Rømme
- Jubileumsutstilling
- Orkangerhistorie

Kl. 16.00-19.00
Kunstutstilling på Strandheim

Kl. 15.30 – 18.00
NM Temporitt på sykkel – elite - Start og innkomst ved Overaae AS, Grønøra

Kl. 18.00
NM Landeveisløp på sykkel - Innkomst og premieutdeling

Kl. 18.00
Orkanger – QUIZ på Orklapøbben

Kl. 18.30
Den Gode Hyrdes Kapell
- Konsert
- Innvielse av nytt orgel

Kl. 20.00-24.00
Nedre Rømme
- Dagens talent: Håkon og Eirik Selvnes
- Eggkleiva mannskor
- Per Roars

Fredag 25. juni

Kl. 14.00-19.00
Nedre Rømme
- Jubileumsutstilling
- Orkangerhistorie

Kl. 15.30
Bårdshaug Stasjon
- Sabotasjene og innspillingen av ”Kampen om Thamshavnbanen”.
- Omvisning
- Servering

Kl. 16.00-16.45
- Historisk vandring over Bårdshaugområdet. Fra Bårdshaug stasjon til Orkanger Kino.

Kl. 16.00-19.00
Kunstutstilling på Strandheim

Kl. 17.00
Kampen om Thamshavnbanen på Orkanger Kino.

Kl. 18.00-19.00
Orkanger-QUIZ på Orklapøbben

Kl. 18.30
Velkommen til Bårdshaug Herregård
- Omvisning i det nye hotellet.
- Bilder og foredrag fra Thamsturen i Kenya.
- Underholdning

Kl. 20.00-01.30
Nedre Rømme
- Dagens talent: Marte Nerhoel
- Duo Dompapen
- Orklang
- Gladjazz av Dixieland

Lørdag 26. juni

Kl. 10.00 – 18.00
Marked på AMFI Orkanger - utendørs

Kl. 11.00-14.00
Langbord i Orkdalsveien

Kl. 12.00-18.00
Naustet i Grovafjære
- Omvisning i naustet
- Underholdning
- Servering

Kl. 13.00-17.00
Nedre Rømme
- Jubileumsutstilling
- Orkangerhistorie

Kl. 13.00-18.00
Kunstutstilling på Strandheim

Kl. 14.00 – 17.00
Åpen stasjon på Bårdshaug

Kl. 16.30
”Hageparty på Strandheim” med Are Hembre og Åshild Mundal

Kl. 18.00-19.00
Orkanger – QUIZ på Orklapøbben

Kl. 20.00-01.30
Nedre Rømme
- Dagens talent: Revelation
- Utdeling av ”Trivselsprisen”
- Åse Hammer kvartett
- Blåsmobataljonen
- Orkdal Storband

Søndag 27. juni

Kl. 11.00
Gudstjeneste i Orkanger kirke
- 50-års konfirmanttreff

Kl. 12.00-16.00
Nedre Rømme
- Jubileumsutstilling
- Orkangerhistorie

Kl. 12.00-15.00
Familiedag i Hermetikken

Kl. 12.00-16.00
Kunstutstilling på Strandheim

Kl. 15.00
”Bråttåbjønnj” i og ved Gammelosen
- stafett

Kl. 16.00
”Bråttåbjønnj” i og ved Gammelosen
- individuell konkurranse

Salvesen Thams amfi slagord under oti sentret 2 orkdal kommune Bardshaug Herregard 2018 sora orkla grafiske OE staaende logo RGB orkdalsbanken washington mills Eiendomsmegler1Hstor1