Hjem » Konsert på Nedre Rømme før korpstur til Bornholm

Konsert på Nedre Rømme før korpstur til Bornholm

18.06.2025

Orkdal skolekorps holdt en feiende konsert med både marsjer og avanserte musikkstykker onsdag ettermiddag på Nedre Rømme. Det var siste storøvelse før årets korpstur som går til den danske øya Bornholm.

Også i fjor benyttet skolekorpset onsdagen under Orkangerdagene til å samle slekt, venner og korpsvenner. I år gjentok de suksessen, men denne gangen ble det uten deltakelse fra Orkland kulturskole. De kommer vel sterkre tilbake neste år!

Orkdal skolekorps er 87 år i år og er aktivt med konserter, opptredener og deltakelse i konkurranser og stevner hvert år. Flere profesjonelle musikere har starta sin musikalske karriere i en av forløperne til Orkdal skolekorps.

I år er det Nick Macorison som er dirigent og korpset er en fin gjeng som øver hver uke og er forberedt på oppdrag. Siste oppdrag var under åpninga av Nerviksparken lørdag 14.juni. Der spilte de både alene og i samspill med Orkdal Janitsjar.

Etter dagens konsert på Nedre Rømme, blir neste opplevelse korpstur til den danske øya Bornholm i Nordsjøen, der de skal spille og kose seg etter en hektisk vårsesong.

Foto fra konserten 18.juni på Nedre Rømme: Marit Mjøen

Dirigent Nick Macorison leder Orkdal skolekorps gjennom marsjer og andre musikkstykker.

1 Korpskonsert

3 Korpskonsert Nick Macorison

Et glimt fra en stor og energisk tromme- og rytmeseksjon.

2 Korpskonsert

 

Et glimt fra en stor og energisk tromme- og rytmeseksjon.

4 Korpskonsert

Fløytespilleren i aksjon

5 Korpskonsert

ST Markedsrdgiverne trykk ST 2 kraftriket Fagtrykk logo ST Eiendom OrklaSparebank mini Tregruppen amfi oti orkland energi liggende logo nett amfi orkanger Orkland kommune3 Bardshagu Herregard mini